Ana Sayfa Portal Gelişmiş Arama Üye Listesi Takvim Yardım Belgeleri
Tarih: 31.05.2020, Saat: 08:26 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)
Hızlı Arama:
Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
15 Dakikada Ademin Hikayesi
09.10.2012, 17:24
Yorum: #1
15 Dakikada Ademin Hikayesi
bir edip yüksel yazısı.
Tüm insanlık dünyaya gelmeden önce Allah ile birlikte idi. Allah insanlara (Adem ve eşi tüm insanlığı temsil edene prototip) cüzi irade diye bilinen seçim özgürlüğü veriyor… Bu özgürlüğü Allah’ın koyduğu yasaya aykırı kullanan Adem ve Eşi işledikleri kötülüğün bir sonucu olarak biyolojik ve geçici bedene sahip oluyorlar. Böylece Allah’ın huzurundan en aşağı evrene indirilmiş oluyoruz ve burada bize ikinci bir şans daha tanınıyor. Bu test için bize kullanmamız için ruh (ilahi bilgi, logus, mantık kuralları) veriliyor ve bu ruh programını akletme denilen işlemle kullanmamız bekleniyor. Testin ana prensibi Allah’ın mutlak hakim olduğunu fark etmek ve onun doğadaki, yaratılışımızdaki ve kitaplarındaki ayetleriyle çelişkiye girmemeye özen göstermek…

Bu aşağılık evrende nimetlerle ve nikmetlerle, kazançlar ve kayıplarla, diğer insanlar ve egolarımızla kısa bir süreliğine test ediliyoruz. Yaratılışımızda doğru ile yanlışı ayırma, barış içinde Yaratıcımıza teslim olma eğilim ve yeteneği ve duygular yerleştiriliyor. Bize bir hediye ve fazladan bir rahmet olarak hatırlatıcı elçiler/mesajlar gönderiliyor. Bu arada, bizi üst evrendeki bahçede kandıran negatif enerji, düşünce ve duyguların kaynağına da test koşulları oluşturması için sınırlı bir izin veriliyor.

Bu testin normal süresi 40 yıl olup bu süreden sonra kendimizi “kötü” düşünce ve “kötü” davranışlardan temizleyip “iyi” düşünceler ve “iyi” davranışlar kazanmayanlarımız ölüm denilen evrenler-arası bilgi transferi ile diğer evrene gönderilecek ve orada yeni ve farklı bir vücutla çiftleştirildikten sonra orada yargılanacak… Bu yargılama sonucu aşağılık dünyaya inmemize sebep olan negatif düşüncelerden arınıp arınmadığımız, tekrar Allah’ın melekutuna girmeye hazır olup olmadığımız hesaplanır.

Allah’ın yarattığı kişilik (nefs) sistem programını şirk denilen Truva Atlarıyla şizofrenik hale dönüştüren ve aklını kullanmayarak ve duygularını kontrol etmeyerek kişilik sisteminde açık bıraktığı kapılardan şeytani (zararlı) virüsler kapanlar mükemmel ve mutlak varlık olan Allah’ın tecellisine dayanamayacak, cehennem denilen büyük bir pişmanlığı yaşayacak ve sonunda ne öleceği ne de yaşayacağı cehennemde ebediyen kalacak, yani yok edilecek.

Yukarıdaki özeti beş on dakikada yazdım… Hani daha fazla emek vererek ve ilgili ayetlerin hepsini daha dikkatli inceleyerek daha iyi yazabilirim…
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ademin Ogullari alimallah 0 398 15.09.2013 03:31
Son Yorum: alimallah

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Sitemizde bulunan materyallerin 'Allah' (C.C), rızası için çoğaltılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Ayrıca sitede bulunan konularda, yorum yapan şahısların, yapmış oldukları yorumlar sadece şahsi bir yorum olduğu bilinmelidir.