Ana Sayfa Portal Gelişmiş Arama Üye Listesi Takvim Yardım Belgeleri
Tarih: 22.10.2019, Saat: 23:55 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)
Hızlı Arama:
Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Araf Suresi 14
02.10.2012, 22:32
Yorum: #1
Araf Suresi 14
Kâle enzırnî ilâ yevmi yub`asûn(yub`asûne).

1. kâle : dedi
2. enzır-nî : beni beklet, bana mühlet ver, bana izin ver
3. ilâ : ...’e kadar
4. yevmi : gün
5. yub`asûne : diriltilirler
İmam İskender Ali Mihr : (Şeytan): “Beas gününe (dirileceğimiz güne, kıyâmet gününe) kadar bana izin (mühlet) ver.” dedi.
Diyanet İşleri : Şeytan dedi ki: “(Öyle ise) bana insanların tekrar diriltilecekleri güne kadar süre ver.”
Abdulbaki Gölpınarlı : İblis, bana, tekrar dirilecekleri, kalkacakları güne kadar mühlet ver dedi.
Adem Uğur : İblis: Bana, (insanların) tekrar dirilecekleri güne kadar mühlet ver, dedi.
Ahmed Hulusi : "(İnsanların ölüm sonrasında) Bâ`s olacakları güne kadar bana mühlet ver" dedi.
Ahmet Tekin : İblis:
`İnsanların tekrar diriltilecekleri güne kadar, bana mühlet ver, öyleyse` dedi.
Ahmet Varol : (İblis): `Onların yeniden diriltilecekleri güne kadar bana mühlet ver` dedi.
Ali Bulaç : O da: "(İnsanların) dirilecekleri güne kadar beni gözle(yip ertele.)" dedi.
Ali Fikri Yavuz : İblis: “-Bana kıyamete kadar ömür ve mühlet ver”, dedi.
Bekir Sadak : N/A
Celal Yıldırım : İblîs, «kabirlerden dirilip kalkılacağı güne kadar bana mühlet ver» dedi.
Diyanet İşleri (eski) : Ona, `İnsanların tekrar dirilecekleri güne kadar beni ertele` dedi.
Diyanet Vakfi : İblis: Bana, (insanların) tekrar dirilecekleri güne kadar mühlet ver, dedi.
Edip Yüksel : `Dirilecekleri güne kadar bana süre tanı,` dedi.
Elmalılı Hamdi Yazır : Bana, dedi: ba`solunacakları güne kadar mühlet ver
Elmalılı (sadeleştirilmiş) : İblis: «Dirilip kaldırılacakları güne kadar bana mühlet ver!» dedi.
Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2) : (İblis) dedi: «(Bari) bana (insanların) tekrar diriltilecekleri güne kadar süre ver.»
Fizilal-il Kuran : İblis, «Bana insanların tekrar dirilecekleri güne kadar mühlet ver» dedi.
Gültekin Onan : O da: "(İnsanların) dirilecekleri güne kadar beni gözle(yip ertele)" dedi.
Hasan Basri Çantay : (İblîs) dedi: «Bana (halkın) dirilib kaldırılacakları güne kadar mühlet ver.
Hayrat Neşriyat : (İblis) dedi: `Bana (insanların) diriltilecekleri güne kadar mühlet ver!`
İbni Kesir : Dedi ki: Bana, onların tekrar dirilecekleri güne kadar mühlet ver.
Muhammed Esed : (İblis): "Bana, herkesin ölümden kaldırılacağı Güne kadar zaman ver" dedi.
Ömer Nasuhi Bilmen : Dedi ki: «Bana ba`s olunacakları güne kadar mühlet ver.»
Ömer Öngüt : İblis: “Bana insanların tekrar diriltilecekleri güne kadar mühlet ver!” dedi.
Şaban Piriş : İblis: -Onların yeniden diriltilecekleri güne kadar bana mühlet ver, dedi.
Suat Yıldırım : "Bana, onların diriltilecekleri kıyamet gününe kadar mühlet verir misin?" dedi.
Süleyman Ateş : (İblis) dedi: "(Bari) bana (insanların) tekrar dirilecekleri güne kadar süre ver."
Tefhim-ul Kuran : O da: «(İnsanların) dirilecekleri güne kadar beni gözle(yip ertele.)» dedi.
Ümit Şimşek : İblis, `Öyleyse onların diriltileceği güne kadar bana mühlet ver` dedi.
Yaşar Nuri Öztürk : Dedi: "İnsanların diriltileceği güne kadar bana süre ver."
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Yeni Yorum Gönder 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  nato genel sekreterinin görev süresi kaç yıldır? admin 0 709 11.09.2015 04:27
Son Yorum: admin
  Araf 50 alimallah 0 484 01.11.2013 23:19
Son Yorum: alimallah
  Fatir Suresi 36 alimallah 0 1,162 26.10.2013 22:26
  Araf alimallah 0 490 20.10.2013 15:09
  Ahzap Suresi 4 alimallah 0 649 19.10.2013 22:12

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Sitemizde bulunan materyallerin 'Allah' (C.C), rızası için çoğaltılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Ayrıca sitede bulunan konularda, yorum yapan şahısların, yapmış oldukları yorumlar sadece şahsi bir yorum olduğu bilinmelidir.