Ana Sayfa Portal Gelişmiş Arama Üye Listesi Takvim Yardım Belgeleri
Tarih: 15.09.2019, Saat: 21:54 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)
Hızlı Arama:
Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ataturk
14.09.2012, 17:23
Yorum: #1
Ataturk
türk devletinin kurucusu, dinini tabiki ölçmek hiçbirimizin harcı değil ama birileri şöyle demiş belki ilgi çekebilir üstelik şuan bile hayatımıza yön veren bir adamın dinini öğrenebilmek önemlidir de.

"bir yazar atatürk`ten alıntılar yaparak müslüman olmadığının çok açık olduğunu yazmış mesela:

... ``aziz millet vekilleri,
dünyaca malum olmuştur ki, bizim devlet idaresindeki ana programımız, cumhuriyet halk partisi programıdır. bunun kapsadığı prensipler, idarede ve siyasette bizi aydınlatıcı ana hatlardır. fakat, bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.`` (kaynak:atatürk`ün söylev ve demeçleri / cilt 1 / syf. 389)

“evet karabekir, arapoğlu’nun yavelerini türk oğullarına öğretmek için kuran’ı türkçe’ye tercüme ettireceğim ve böylece de okutturacağım, ta ki budalalık edip de aldanmakta devam etmesinler..” (atatürk -kazım karabekir-paşaların kavgası syf,159 )

``benim bir dinim yok ve bazen bütün dinlerin denizin dibini boylamasını istiyorum” (kaynak: andrew mango, atatürk syf.447 )

``kimi yerlerde kadınlar görüyorum ki, başına bir bez, ya da bir peştemal ya da benzer bir şeyler atarak yüzünü, gözünü gizler ve yanından geçen erkeklere karşı ya arkasını çevirir, ya da yere oturarak yumulur. bu durumun anlamı, gösterdiği nedir? efendiler uygar bir ulus anası, ulus kızı bu şaşırtıcı biçime, bu vahşi duruma girer mi? bu durum ulusu çok gülünç gösteren bir görünüştür. hemen düzeltilmesi gerekir." (kaynak: atatürk`ün söylev ve demeçleri, c. ii., s. 217.)"

bunları söyleyen biri müslüman olabilir mi?"
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Yeni Yorum Gönder 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  hatay'ın anavatana katılması atatürk'ün sağlığında mı gerçekleşti? admin 0 463 28.03.2015 12:32
Son Yorum: admin
  Ataturk Ve Din alimallah 0 412 09.09.2013 21:51
Son Yorum: alimallah
  Ataturk İlkeleri Ve İnkilap Tarihi Sinav Sorulari alimallah 0 808 09.01.2013 16:02
  Ataturk İlkeleri Ve İnkilap Tarihi Calisma Sorulari alimallah 0 440 09.01.2013 13:49

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Sitemizde bulunan materyallerin 'Allah' (C.C), rızası için çoğaltılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Ayrıca sitede bulunan konularda, yorum yapan şahısların, yapmış oldukları yorumlar sadece şahsi bir yorum olduğu bilinmelidir.