Ana Sayfa Portal Gelişmiş Arama Üye Listesi Takvim Yardım Belgeleri
Tarih: 21.05.2019, Saat: 11:31 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)
Hızlı Arama:
Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Demokrasi
04.09.2012, 22:53
Yorum: #1
Demokrasi
DEMOKRASİ İLLÜZYONU VE ACİL YARGI REFORMU TASLAĞI
( GERÇEK DEMOKRASİYE KOLAY(!?) GEÇİŞ ÖNERİSİ)

DOĞRUDAN DEMOKRASİ VE DOLAYLI DEMOKRASİ FARKINI ARAŞTIRAN ARKADAŞLAR ŞUAN Kİ DEMOKRATİK SİSTEMİN ASLINDA BİR OLİGARŞİ YANİ ZENGİNLER KLUBÜNÜN DEMOKRASİSİ OLDUĞUNU GÖRECEKLERDİR.

SİZE KOLAYLIK DİYE BEN KISACA İKİ DEMOKRASİNİN DE HUKUKİ İZAHINI VERİYORUM.

Doğrudan demokrasi
(Vikipedi, özgür ansiklopedi
)

Doğrudan demokrasi, halkın egemenliğini bizzat ve doğrudan doğruya kullandığı demokrasi türüdür.Doğrudan demokrasi, halkın halk tarafından yönetilmesini öngörmektedir. Dolayısıyla doğrudan demokrasi dizgesi, demokrasinin ülküsel anlamına en yakın olan hâlidir. Genellikle nüfûsu az olan ülkelerde yapılır[KUZEY AVRUPA ÜLKELERİ ESKİ VİKİNGLER(Mehmet Demirbaş)].Siyasi kararların, çoğunluk esasına göre, yurttaşların oy çokluğu ile, doğrudan doğruya şehir halkı tarafından alındığı yönetim şekline, doğrudan doğruya demokrasi denir.

Şimdi bir de dolaylı demokrasiye bakalım :

Temsilî demokrasi
(Vikipedi, özgür ansiklopedi)
Temsili Demokrasi, demokratik ülkelerde milletin egemenlik hakkını doğrudan değil de, seçtiği temsilciler (milletvekilleri) aracılığıyla kullandığı bir demokrasi uygulamasıdır. Genellikle nüfusu yüksek ülkelerde kullanılır.

Ayrıca temsili demokraside halk istediği zaman yöneticiyi değiştirme şansına sahiptir.Bu da demokrasinin halka sağlamış olduğu bir kolaylıktır.halkın seçtiği temsilciler meclis ya da genel anlamıyla parlamento olarak adlandırılan yerde toplanır ve halk adına kararlar alır.bu temsilcilere milletvekili ya da parlamenter denir.milletvekilleri belirli sayıda ve belirli bir süre için seçilirler.

Nüfusu çok olan ülkelerde doğrudan demokrasi uygulanamaz YALANI / MASALI ile dolandıran bu şahsiyetsiz siyasilerin herhalde internetten ve bilgisayardan haberi yok ! Hayır Doğrudan demokrasi olanaklıdır ve şuan ki teknolojiyle saatimizden/ cep telefonumuzdan dahi yönetime katılabiliriz hem de yüzde yüz olarak. Ama bu zamiler bunların yolunu düşüneceklerine, GERÇEKTE OLİGARŞİ OLAN YAPILARINI GÜÇLENDİRİP, MİLLETİ DE YÖNETİME KATILIYORMUŞ HAVASINA SOKARAK, 4 SENE DE BİR VEKALET ALIP KAFALARINA GÖRE YÖNETİYORLAR. Vikipedi de belirtildiği gibi de halk istediği zaman mümkün değil bu vekaleti geri alamıyor. Sadece Darbe ile değişebiliyor. Türkiye ve diğer 3. dünya demokrasileri buna örnektir. AMA MÜSLAMANLIĞI TERCİH EDEN KARDEŞLERİM İYİ BİLİR Kİ VEKİL OLARAK BİZE ALLAH YETER ! İLLA Kİ BAŞIMIZA BİR ÇOBAN ARIYORSAK ZATEN HA DEMOKRASİ OLMUŞ HA TEOKRASİ YA OLİGARŞİ HA TOTALİTER HERHANGİ BİR REJİM, PAHİŞAHLIK. Sonucçta biz bizi yönetemeyiz siz bizi yönetin esası vardır. Kaldıki medya, sivil toplum, sendika, haberleşme vs. hepsi sermayenin elindedir. ( Bu arada ayda 40-50 bin Dolar vs. kazanan arkadaşlar kendini sakın sermaye sahibi falan sanmasın bu kişiler burjuva olup, sermayenin gerçek sahipleri bu kişileri de böcek gibi istediği dakika ezer !)

Bu kuyruklu demokrasi yalanına artık inanmayın lütfen, size gerçek demokrasiyi bilimsel olarak açıkladım. Eğer gerçekten demokrasiyi savunuyorsanız, bilin ki Türkiye`de ve tüm temsili demokrasilerde uygulanan demokrasinin özü OLİGARŞİ VE DİKTATÖRLÜK ARASI ÇOK ZALİM VE KAN DÖKME ESASLI BİR REJİMDİR.
HALKIN VE TABABIN YÖNETİME KATILIMI SIFIRDIR. Dünya`da refah seviyesi ve halk güvenliğinin en iyi sağlandığı ülkeler nedense doğrudan demokrasi ile yönetilirler. (İsviçre Bu konuda örnek alınabilir, ayrıca kuzey Avrupa Ülkeleri değerlendilmeye layıktır.)

KURAN`A HADİS EKLEYENLERİN DEMOKRASİYE DE KAPİTALİZMİN KANLARINI EKLEDİĞİNİ BİLİN, ÖĞRENİN ÖĞRETİN LÜTFEN ! Bu yaşınıza kadar sizlere hiç bir söz hakkı tanınmadığını hatırlatmak belki bir uyarıcı / uyandırıcı olabilir !

BU KADAR TEŞHİSTEN SONRA MUTLAKA BİR TEDAVİ OLACAKTIR :

TEDAVİ : Oy vererek bin sene de geçse hiç bir hükümet halk için kurulmayacaktır bu sistemin dinamiklerine aykırı ve tamamen utopiktir. Tek bir yol var bu sistemi soytarıya çevirecek : O DA OY VER ME MEKTİR.
BU TAKDİR DE DEMOKRASİ YALANIN DAYANDIĞI SÖZDE MEŞRUİYET TEMELİ KENDİ İFADELERİ İLE DE TÜM MEŞRUİYETİNİ YİTİRECEK VE SİSTEM KİLİTLENİP NE YAPACAĞINI ŞAŞIRACAKTIR.

İŞTE HALK O GÜN EGEMEN OLABİLİR. İLLÜZYONU DELEBİLİR.

BU BİLİNCE ANCAK VEKALETİNİ ALLAH`A TESLİM EDENLER ULAŞABİLECEĞİ İÇİN, BU DAVRANIŞI DA SADECE ONLAR SERGİLEYEBİLİRLER.

YOKSA BİR KAÇ PAKET MAKARNAYA VEYA BİR KAÇ ÇUVAL KÖMÜRE 4 YIL YÖNETİMİ (SEMERİ ) BAŞKALARINA VEREN CAHİLLERE (EŞEKLERE) KIZACAK HALİMİZ YOK.

ASLINDA BİLSELER KENDİ MALLARINI KENDİLERİNE VERİYORLAR ...

MÜSTEHAK OLMASA ALLAH BÖYLE PİSLİĞİ AKITMAZDI ZATEN ! BİZE DÜŞEN SABIR EDİP NASIL ÇÖKECEĞİNİ VE BATILIN NASIL YOK OLACAĞINI GÖRMEKTİR.
BU ARAD CAHİLLERE UYMAYIZ HERHALDE DEĞİL Mİ ?

BU ÜLKENİN NASIL TÜM ZENGİNLİKLERİ EŞİT BÖLÜŞTÜRÜLMESİ GEREKİYORSA, HER KARARINDA ADALETLİ BİR ŞEKİLDE BİLGİYE DAYANARAK VERİLMESİ GEREK :

Bilindiği gibi eşitlik her zaman adalet değildir. Eşitlik bazı/çoğu durumlarda adaletsizliğe sebepler olur. Bazı durumlarda da eşitlik adalettir. (İnsanların yaşama hakkı konusunda eşit olmaları gibi) (Çok emek verenle ile az emek verenin eşit ücret alamayacağı da diğerine örnek) Bu durumda köyden hayatı boyunca çıkmamış, ilkokuluı dahi görememiş bir kişinin, önemli bir dış politika konusunda oyu ile Uluslararası İlişkiler Profesörürün oyunu eşit saymak nasıl hem aptalca ve adaletsizse , şuanki durumda da eşit oy hakkı aynı derece de adaletsizdir. Bilgiye ve eğitime göre kişinin oyunun daha az veya fazla olması gereklidir. Bunun için bir çok rasyonel ve adaletli sistem geliştirilebilirdi. Bu konuyu ölçecek maksimum objektif verilerle insanların oy hakları belirlenebilirdi. Bu konuda bilimsel çalışmalar ve araştırmalar yapılabilirdi. En kötüsünde bile bugünkünden iyi olurdu emin olun. En azından bu kadar dolandırılmazdık, bu kadar sahtekara ülkeyi teslim edip milletin emeğini ve vergisi 3-5 çapulcuya yedirmezdik.

Daha sonra detaylıca değineceğim son konu ise HAKİMLERİN HALK TARAFINDAN SEÇİLMESİDİR.

İŞTE BU YARGI REFORMUDUR VE YARGININ TAM BAĞIMSIZ İŞLEMESİNİN TEMELİDİR. BÖYLE OLMADIKÇA YARGI BAĞIMSIZLIĞINI UNUTSANIZ İYİ OLUR ÇÜNKÜ ÜTOPYALARDA YAŞAMAK İNSAN İÇİN İYİ DEĞİLDİR. ADALET İÇİN YARGI REFORMU ŞART, EN TEMEL MADEDESİDE HAKİMLERİN HALK TARAFINDA SEÇİLMESİ VE ÖZERK OLARAK ADALET BAKANLIĞINDAN AYRILMASIDIR, KISACA AZLEDİLEMEMESİDİR, YERLERİNİN DEĞİŞTİRİLEMEMESİDİR.

YARGIDA BU KONUDA ABD ÖRNEK ALINABİLİR VE ÇOK DAHA GELİŞMİŞ MODELLER ORTADOĞU HALKLARINA UYARLANMIŞ BİR MODEL İLE RASYONEL BİR HALE GETİREBİLİRDİ...

DEDEMİN BABASI CUMHURİYET İÇİN ÖLDÜ, DEDEMLER İSE HİÇ BİR ŞEY YAPAMADI, BABAMLARI DA BAĞIMSIZ TÜRKİYE DEDİKLERİ İÇİN MAFFETİLER, BARİ BİZ YAPALIM BİR FARKLA, ARTIK ELİMİZDE TÜRKÇE KUR`AN VAR VE ARTIK BİZ GERÇEĞİ GÖRÜYORUZ, ANLIYORUZ. NETİCESİ MUHAKKAK FARKLI OLACAKTIR...
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Sitemizde bulunan materyallerin 'Allah' (C.C), rızası için çoğaltılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Ayrıca sitede bulunan konularda, yorum yapan şahısların, yapmış oldukları yorumlar sadece şahsi bir yorum olduğu bilinmelidir.