Aşağıdaki Hatalar Oluştu:
Warning [2] Use of undefined constant SAPI_NAME - assumed 'SAPI_NAME' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 3379 - File: inc/functions.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/inc/functions.php 3379 errorHandler->error
/showthread.php 116 build_archive_link
Warning [2] Use of undefined constant IN_ARCHIVE - assumed 'IN_ARCHIVE' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 3322 - File: inc/functions.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/inc/functions.php 3322 errorHandler->error
/inc/functions.php 3315 build_forum_breadcrumb
/showthread.php 195 build_forum_breadcrumb
Warning [2] Use of undefined constant IN_ARCHIVE - assumed 'IN_ARCHIVE' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 3322 - File: inc/functions.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/inc/functions.php 3322 errorHandler->error
/showthread.php 195 build_forum_breadcrumb
Warning [2] preg_match(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead - Line: 357 - File: inc/class_parser.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/class_parser.php 357 preg_match
/inc/class_parser.php 153 postParser->parse_mycode
/inc/functions_post.php 571 postParser->parse_message
/showthread.php 968 build_postbit
Warning [2] preg_match(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead - Line: 364 - File: inc/class_parser.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/class_parser.php 364 preg_match
/inc/class_parser.php 153 postParser->parse_mycode
/inc/functions_post.php 571 postParser->parse_message
/showthread.php 968 build_postbit

Ana Sayfa Portal Gelişmiş Arama Üye Listesi Takvim Yardım Belgeleri
Tarih: 29.03.2024, Saat: 23:19 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)
Hızlı Arama:
Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Suara Suresi 82
12.10.2012, 17:23
Yorum: #1
Suara Suresi 82
Vellezî atmeu en yagfira lî hatîetî yevmed dîn(dîni).

1. vellezî (ve ellezî) : ve, ki o
2. atmeu : umuyorum, istiyorum
3. en yagfira : mağfiret etmesi
4. lî : bana, beni
5. hatîetî : benim hatalarım
6. yevme : günü
7. ed dîni : dîn
İmam İskender Ali Mihr : Ve dîn günü, benim hatalarımı mağfiret etmesini umduğum da O`dur.
Diyanet İşleri : “O, hesap gününde, hatalarımı bağışlayacağını umduğumdur.”
Abdulbaki Gölpınarlı : Ve öyle bir mâbuttur ki kıyâmet gününde umarım, hatâmı da yarlıgar.
Adem Uğur : Ve hesap günü hatalarımı bağışlayacağını umduğum O`dur.
Ahmed Hulusi : "Ki O, Din hükümleri sürecinde hatalarımı mağfiret edeceğini umduğum. "
Ahmet Tekin : `Herkesin, vahyedilen dinin, şeriatın, İslâmî sorumluluğun hesabını vereceği, yalnız ilâhi mevzuatın yürürlükte olduğu gün, hatalarımı bağışlamasını umduğumdur.`
Ahmet Varol : Kendisinden din günü kusurlarımı bağışlayacağını umduğum da O`dur.
Ali Bulaç : "Din (ceza) günü hatalarımı bağışlayacağını umduğum da O`dur;"
Ali Fikri Yavuz : O’dur ki, hesab gününde günahımın bağışlanmasını kendisinden umarım.
Bekir Sadak : (75-83) Ibrahim: «Eski atalarinizin ve sizin nelere taptiklarinizi goruyor musunuz? Dogrusu onlar benim dusmanimdir. Dostum ancak alemlerin Rabbidir. Beni yaratan da, dogru yola eristiren de O`dur. Beni yediren de, iciren de O`dur. Hasta oldugumda bana O sifa verir. Beni ldurecek, sonra da diriltecek O`dur. Ahiret gununde yanilmalarimi bana bagislamasini umdugum O`dur. Rabbim! Bana hikmet ver ve beni iyiler arasina kat.
Celal Yıldırım : O ki, hesap-cezâ günü günah ve kusurlarımı bağışlamasını ummaktayım» dedi.
Diyanet İşleri (eski) : (75-83) İbrahim: `Eski atalarınızın ve sizin nelere taptıklarınızı görüyor musunuz? Doğrusu onlar benim düşmanımdır. Dostum ancak Alemlerin Rabbidir. Beni yaratan da, doğru yola eriştiren de O`dur. Beni yediren de, içiren de O`dur. Hasta olduğumda bana O şifa verir. Beni öldürecek, sonra da diriltecek O`dur. Ahiret gününde yanılmalarımı bana bağışlamasını umduğum O`dur. Rabbim! Bana hikmet ver ve beni iyiler arasına kat.
Diyanet Vakfi : Ve hesap günü hatalarımı bağışlayacağını umduğum O`dur.
Edip Yüksel : ` Yargı gününde, kusurlarımı bağışlayacağını umduğum da O`dur.`
Elmalılı Hamdi Yazır : Ve o ki ceza günü ben onun günahımı afiv buyurmasını niyaz ederim
Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Ve O ki, ceza gününde günahlarımı bağışlamasını ümit ederim.
Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2) : «Ve hesap günü, hatamı bağışlayacağını umduğumdur.»
Fizilal-il Kuran : Hesaplaşma günü günahlarımı affedeceğini umduğum da O`dur.
Gültekin Onan : "Din (ceza) günü hatalarımı bağışlayacağını umduğum da O`dur;"
Hasan Basri Çantay : «Ceza gününde kusurlarımı yarlığayacağını umduğum da Odur».
Hayrat Neşriyat : `Dîn (hesab) günü hatâlarımı benim için bağışlayacağını umduğum O’dur!`
İbni Kesir : Ve din günü günahlarımı bağışlamasını umduğum O`dur.
Muhammed Esed : Ve Hesap Günü`nde hatalarımı bağışlamasını umduğum kimse de O`dur.
Ömer Nasuhi Bilmen : «Ve O`dur ki, cem gününde benim için kusurumu af ve setretmesini umarım (niyaz ederim.)»
Ömer Öngüt : “Hesap gününde kusurlarımı bağışlayacağını umduğum da O`dur. ”
Şaban Piriş : Kıyamet günü günahlarımı bağışlamasını ümit ettiğim de O’dur.
Suat Yıldırım : Büyük hesap günü günahlarımı bağışlayacağını umduğum ulu Rabbim de yine O’dur.
Süleyman Ateş : "Cezâ günü hatâmı bağışlayacağını umduğum da O`dur."
Tefhim-ul Kuran : «Din (Ceza) günü hatalarımı bağışlayacağını ummakta olduğum da O`dur;»
Ümit Şimşek : `Hesap gününde hatâlarımı bağışlayacağını umduğum da Odur.
Yaşar Nuri Öztürk : "Din gününde hatalarımı affetmesini umup durduğum da O`dur."
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Yeni Yorum Gönder 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  nato genel sekreterinin görev süresi kaç yıldır? admin 0 1,532 11.09.2015 04:27
Son Yorum: admin
  Fatir Suresi 36 alimallah 0 1,933 26.10.2013 22:26
Son Yorum: alimallah
  Ahzap Suresi 4 alimallah 0 1,329 19.10.2013 22:12
  Ahzap Suresi 2 alimallah 0 1,291 19.10.2013 22:11
  Ahzap Suresi 3 alimallah 0 1,311 19.10.2013 22:11

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Sitemizde bulunan materyallerin 'Allah' (C.C), rızası için çoğaltılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Ayrıca sitede bulunan konularda, yorum yapan şahısların, yapmış oldukları yorumlar sadece şahsi bir yorum olduğu bilinmelidir.