Ana Sayfa Portal Gelişmiş Arama Üye Listesi Takvim Yardım Belgeleri
Tarih: 22.09.2018, Saat: 06:16 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)
Hızlı Arama:
Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Allah Sana Kulum Demesin Sayin Murai
27.10.2012, 10:58
Yorum: #1
Allah Sana Kulum Demesin Sayin Murai
değişik denk geldiğim bir yazı.

Daha evvel bu köşecikte anlattım mı bilmem; anlattıysam da bir daha dinleyin, pişman olmazsınız.

Yıllar önceydi, 20 hadi bilemedin 21 yaşındaydım. Edip Yüksel henüz 19`la kafayı bozup sapıtmamıştı.

Kartal-Cevizli`de oturuyordum. Yehova Şahitleri`nden üç kişi sabah akşam dolaşıp milletin kafasını karıştırıyordu.

Fatih`de Edip Yüksel`le karşılaşmıştık. Galiba o vakitler `114 yayınevini` kurmamıştı.

Ordan burdan laflarken, Cevizyli`ye Yehova Şahitleri`nin musallat olduğunu söyledim.

Bununla da kalmayıp, `Dillerinden sen anlarsın` dedim, `Bi zahmet hadi gidelim konuş şunlarla..`

Sağ olsun kırmadı beni.

Edip Yüksel masanın üzerine Ku`an-ı Kerim`i koydu ve `Bizim kitabımız bu` dedi, `Sizin kitabınız nerde; sahiciyseniz getirin kitabınızı..`

İçlerinden en konuşkanı elindeki `Kitab-ı Mukaddes`in Türkçe çevirisini göstererek, `İşte bizim kitabımız da bu` diye karşılık verdi.

`Bu değil` dedi Edip Yüksel, `Ben kitabımızın Arapça orijinalini getirdim siz de kitabınızın orijinalini getirin..`

Hemen ardından da çantasından Kitabı-ı Mukaddes`in İngilizcesini çıkardı ve altını çizdiği `ayetleri` tartışmaya başladı.

Neden sonra Yehova Şahitleri`nin inancındaki meshedilmiş 144 bin kişi mevzuuna girildi.

Bu rakam nedir diye sorduğumda, Edip Yüksel, `Bunlardan ancak 144 bin kişi cennete girebilecekmiş` dedi.

`Siz manyak mısınız` dedim, `Madem Tanrı`nız kontenjanla cennete alıyor ne diye millete tebliğ etmek için yırtınıyorsunuz. Ben sizin yerinizde olsam Yehova Şahidi olacak olan varsa da kafasını karıştırır, vaz geçmesini sağlardım..`

Çok şükür İslam`da kontenjan falan yok.

Allah`ın rahmet kapıları geniş...

Herkes cennetlik olsa, cehennem boşa yanmasın, şuraya da birkaç insan atalım denmez.

Gelgelelim cehennem de haşa lüzumsuz değil.

Adı lazım değil bir mürainin Peygamberimiz`e yaptığı saygısızlık üzerine Bediüzzaman`ın `Kafirler için yaşasın cehennem` sözünü terennüm ederim.

Düşünce özgürlüğüymüş de, nefret suçu değilmiş de, bilmem ne. Ulan mürai nefret yaymanın özgürlüğü mü olur?

İsa hakkında çok daha hakaretamiz filmler varmış.

Kazancakis`in aynı adlı romanından Oscarlı yönetmen Martin Scorsese `The Last Temptation of Christ` filmini çekti de Katolik çevreler kıyameti koparmadı mı?

Üstelik o pespaye film parçası gibi İsa`ya hakaret etmek için çekilmemişti.

Kaldı ki Hz. İsa da bizim peygamberimiz.

En önemlisi de Hristiyanlık`taki kutsal telakkisiyle Müslümanlık`taki aynı mı, daha doğrusu aynı olmak zorunda mı?

Hilmi Yavuz kaç kez yazdı, okumadın mı?

`Hıristiyanlık`ta kutsal da bağlamsallaştırılmıştır: İsa tasviri kilisede kutsal, müzede profandır` demişti.

Hocamız şöyle devam etmişti: `Pazar günü kiliseye gittiğinde İsa ve Meryem tasvirleri önünde diz çöküp haç çıkaran bir Hıristiyan`ın, aynı tasvirleri bir müzede sergilenirken gördüğünde, haç çıkardığına tanık olmak mümkün değildir.`

Halbuki...

Hilmi Yavuz`un da belirttiği gibi, Peygamberimiz`in adı geçtiği her yerde, bütün Müslümanlar onu salat ve selamla anarlar.

Müslümanların `Anam babam sana feda olsun yâ Rasûlallah` diye hitap ettikleri peygamberlerine, `Bundan yüzlerce yıl önce Allah`la kontak kurduğunu iddia edip bundan siyasi, mali ve cinsel menfaat temin etmiş bir Arap lideri` diyebilecek kadar edepsizlik ediyorsun.

Bir de hiç utanmadan, mahut kusmuğunu, Etyen Mahçupyan`ın ifade özgülüğü kapsamında değerlendirdiğini söylüyorsun.

Etyen adını vererek `Birbirini anlamaya ve derinleşmeye hizmet etmeyen cümlelerin ifade özgürlüğü bağlamında ele alınması bana garip geliyor` demedi mi?

Dahası, `Tabii ki herkes aklına gelen her şeyi söyleyebilir. Ancak ifade özürlüğü böyle bir şey olmamalı` dedi, `Avrupa`da nefret söylemi niye var? Çünkü ifade özgürlüğü duvara çarptı da ondan var. O duvar bizim birlikte yaşama irademizin duvarı.`

Birlikte yaşamamızı berhava etmeye çalışıyorsun ya sana bedduam şudur mürai:

Allah sana kulum demesin.
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Yeni Yorum Gönder 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Messenger Of Allah alimallah 0 324 14.08.2013 14:50
Son Yorum: alimallah
  Allah İn Sunneti alimallah 0 338 14.08.2013 14:46
  Allah Buyukluk Taslayanlari Sevmez alimallah 0 316 29.07.2013 17:11
  Kuranda Allah alimallah 0 295 28.06.2013 20:27
  Tum Sefaatin Allah A Ait Olmasi alimallah 0 275 09.04.2013 14:01

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Sitemizde bulunan materyallerin 'Allah' (C.C), rızası için çoğaltılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Ayrıca sitede bulunan konularda, yorum yapan şahısların, yapmış oldukları yorumlar sadece şahsi bir yorum olduğu bilinmelidir.