Ana Sayfa Portal Gelişmiş Arama Üye Listesi Takvim Yardım Belgeleri
Tarih: 15.08.2020, Saat: 12:39 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)
Hızlı Arama:
Yeni Yorum Gönder 
 
Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrenmenin Ogretimi
20.10.2012, 12:47
Yorum: #1
Ogrenmenin Ogretimi
günümüzde, öğretim kavramı önemli değişikliklere uğramıştır. öncelikle, bireye, isteği ve ilgisi dışında bir şeyin öğretilmesinin mümkün olmadığı biçimindeki yaklaşım yaygın olarak kabul edilmektedir. diğer taraftan, formal öğretim sürecinin, belirli yönleriyle bireyi sınırlandırdığı gerçeği ortaya çıkarmıştır. bu değişikliklere bağlı olarak öğrenmeyi öğretme kavramının ortaya çıkmaya başladığını görürüz.

öğretim süreci içerisinde, konuların bir ya da birkaç yaklaşımla ele alınması öğrenciyi sınırlandırır. çünkü, herhangi bir konunun çok sayıda yaklaşıma göre değerlendirilmesi söz konusu olabilir. burada öğretmene önemli görev düşmektedir. öğretmen, sınıf ortamında dikkate alınan, konularla ilgili yaklaşım biçimlerinin dışında, daha farklı yaklaşım biçimleri olduğunu öğrenciye kavratmak durumundadır. böylece, öğretmen öğrencilerini kendi bakış açısıyla sınırlandırmış olmayacaktır.

geleneksel öğretim süreci daha çok, doğru-yanlış kavramlarına odaklanmaktadır. oysa, bu yaklaşımın günümüzde geçerliliğini büyük ölçüde yitirdiği görülmektedir. doğru ve yanlış olumlu ve olumsuz yönleriyle ele alınmalıdır günümüz eğitiminde.

öğrenmenin öğretimi sürecinde öğretmene düşen görev, öğrenciyi yönlendirmektedir. öğretmenin yönlendirme sürecindeki başarısı ölçüsünde, öğrencilerin başarı düzeyi artacaktır.
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Alıntı ile Cevapla
Yeni Yorum Gönder 


Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi


Sitemizde bulunan materyallerin 'Allah' (C.C), rızası için çoğaltılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Ayrıca sitede bulunan konularda, yorum yapan şahısların, yapmış oldukları yorumlar sadece şahsi bir yorum olduğu bilinmelidir.