Aşağıdaki Hatalar Oluştu:
Warning [2] Use of undefined constant SAPI_NAME - assumed 'SAPI_NAME' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 3379 - File: inc/functions.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/inc/functions.php 3379 errorHandler->error
/showthread.php 116 build_archive_link
Warning [2] Use of undefined constant IN_ARCHIVE - assumed 'IN_ARCHIVE' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 3322 - File: inc/functions.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/inc/functions.php 3322 errorHandler->error
/inc/functions.php 3315 build_forum_breadcrumb
/showthread.php 195 build_forum_breadcrumb
Warning [2] Use of undefined constant IN_ARCHIVE - assumed 'IN_ARCHIVE' (this will throw an Error in a future version of PHP) - Line: 3322 - File: inc/functions.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
/inc/functions.php 3322 errorHandler->error
/showthread.php 195 build_forum_breadcrumb
Warning [2] preg_match(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead - Line: 357 - File: inc/class_parser.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/class_parser.php 357 preg_match
/inc/class_parser.php 153 postParser->parse_mycode
/inc/functions_post.php 571 postParser->parse_message
/showthread.php 968 build_postbit
Warning [2] preg_match(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead - Line: 364 - File: inc/class_parser.php PHP 7.4.33 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/class_parser.php 364 preg_match
/inc/class_parser.php 153 postParser->parse_mycode
/inc/functions_post.php 571 postParser->parse_message
/showthread.php 968 build_postbit

Ana Sayfa Portal Gelişmiş Arama Üye Listesi Takvim Yardım Belgeleri
Tarih: 19.04.2024, Saat: 01:27 Hoşgeldin, Ziyaretçi: (Giriş YapÜye Ol)
Hızlı Arama:
Yeni Yorum Gönder 

Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sad Suresi 65
30.09.2012, 21:57
Yorum: #1
Sad Suresi 65
Kul innemâ ene munzirun ve mâ min ilâhin ilallahul vâhıdul kahhâr(kahhâru).

1. kul : de
2. innemâ : sadece
3. ene : ben
4. munzirun : inzar eden, uyarıcı
5. ve mâ : ve yoktur
6. min : den
7. ilâhin : ilâh
8. illâ : ancak, den başka
9. allâhu : Allah
10. el vâhidu : bir, tek
11. el kahhâru : kahhar, kahreden, herşeye hakim olan, idaresi altında tutan
İmam İskender Ali Mihr : De ki: "Ben sadece uyarıcıyım. Vahid (tek), Kahhar (kahredici) olan Allah`tan başka bir İlâh yoktur."
Diyanet İşleri : (Ey Muhammed!) De ki: “Ben ancak bir uyarıcıyım. Her şey üzerinde mutlak otorite sahibi olan bir Allah’tan başka hiçbir ilâh yoktur.”
Abdulbaki Gölpınarlı : De ki: Ben, ancak bir korkutucuyum ve yoktur tapacak bir ve her şeye üstün Allah`tan başka;
Adem Uğur : (Resûlüm!) De ki: Ben sadece bir uyarıcıyım. Tek ve kahhâr olan Allah`tan başka bir tanrı yoktur.
Ahmed Hulusi : De ki: "Kesinlikle ben bir uyarıcıyım! Tanrı yoktur tanrılık kavramı geçersizdir; sadece Vahid, Kahhar Allâh. . . "
Ahmet Tekin : Rasulüm:`Ben sadece sorumluluk, hesap ve cezayı hatırlatan bir uyarıcıyım. Hak ilâh, tek ve gücüne karşı konulmayan, kahhar olan Allah’tır.` de.
Ahmet Varol : De ki: `Ben ancak bir uyarıcıyım. Tek ve mutlak üstünlük sahibi Allah`tan başka ilâh yoktur.`
Ali Bulaç : De ki: "Ben, yalnızca bir uyarıcıyım. Bir olan, kahreden Allah`tan başka bir ilah yoktur."
Ali Fikri Yavuz : (Ey Rasûlüm), de ki: “- Ben ancak korkuyu (cehennem azabını) haber veren bir peygamberim. Ortağı olmıyan tek Kahhâr = her şeye gâlib Allah’dan başka hiç bir ilâh yoktur.
Bekir Sadak : De ki: «Ben sadece bir uyariciym. Gucu her seye yeten tek Allah`tan baska tanri yoktur.»
Celal Yıldırım : De ki: Ben ancak uyarıcı bir peygamberim. O, Bir olan, her şeyi kahr u saltanatı altında tutan Allah`tan başka hiçbir Tanrı yoktur.
Diyanet İşleri (eski) : De ki: `Ben sadece bir uyarıcıyım. Gücü her şeye yeten tek Allah`tan başka tanrı yoktur.`
Diyanet Vakfi : (Resûlüm!) De ki: Ben sadece bir uyarıcıyım. Tek ve kahhâr olan Allah`tan başka bir tanrı yoktur.
Edip Yüksel : De ki, `Ben sadece bir uyarıcıyım. Tek ve Egemen olan ALLAH`tan başka bir tanrı yoktur.`
Elmalılı Hamdi Yazır : De ki ben ancak korkuyu haber veren bir Peygamberim, başka bir tanrı da yok ancak Allah: o vahidi kahhar
Elmalılı (sadeleştirilmiş) : De ki: «Ben ancak korkuyu haber veren bir peygamberim. O tek ve kahredici Allah`tan başka hiçbir tanrı yoktur.»
Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2) : De ki: «Ben ancak korkuyu haber veren bir peygamberim. O tek ve kahredici olan Allah`tan başka tanrı da yoktur.»
Fizilal-il Kuran : Ey Muhammed! De ki, «Ben sadece bir uyarıcıyım. Gücü her şeye yeten tek Allah`tan başka tanrı yoktur.
Gültekin Onan : De ki: "Ben, yalnızca bir uyarıcıyım. Bir olan, kahreden Tanrı`dan başka bir tanrı yoktur."
Hasan Basri Çantay : (Habîbim) de ki: «Ben yalınız gelecek tehlikeleri haber veren (bir peygamber) im. (Ortakdan ve benzerden münezzeh ve) bir olan, (her şey`i) kahreden (mutlak haakim olan) Allahdan başka hiçbir Tanrı yokdur».
Hayrat Neşriyat : De ki: `Ben ancak (Allah’ın azâbını size haber veren) bir korkutucuyum! Vâhid(bir olan), Kahhâr (herşeyden en üstün) olan Allah’dan başka hiçbir ilâh yoktur.`
İbni Kesir : De ki: Ben, sadece bir uyarıcıyım. Vahid, Kahhar olan Allah`tan başka hiç bir ilah yoktur.
Muhammed Esed : De ki (ey Muhammed): "Ben yalnızca bir uyarıcıyım; bütün mevcudat üzerinde mutlak otorite sahibi olan Tek Allah`tan başka ilah yoktur;
Ömer Nasuhi Bilmen : (65-66) De ki: «Ben şüphe yok, ancak bir korkutucuyum ve vâhid, kahhâr olan Allah`tan başka ilâh yoktur. Göklerin ve yerin ve bunların aralarında bulunanların Rabbi (O`dur). O her şeye galip, çok yarlığayıcı olandır.»
Ömer Öngüt : Resulüm! De ki: "Ben ancak bir uyarıcıyım. Vâhid, Kahhar olan Allah`tan başka bir ilâh yoktur. "
Şaban Piriş : De ki: -Ben sadece bir uyarıcıyım! Tek ve kahredici olan Allah’tan başka bir ilah yoktur.
Suat Yıldırım : De ki: "Ben sadece uyaran bir peygamberim. Şu kesin bir gerçektir ki tek hakim olan Allah’tan başka ilah yoktur.
Süleyman Ateş : De ki: "Ben ancak bir uyarıcıyım. Tek ve (her şeyi) kahreden Allah`tan başka tanrı yoktur."
Tefhim-ul Kuran : De ki: «Ben, yalnızca bir uyarıcı korkutucuyum. Ve bir olan, kahreden Allah`tan başka ilah da yoktur.»
Ümit Şimşek : De ki: Ben ancak bir uyarıcıyım. Herşeyi kudretine boyun eğdiren tek bir Allah`tan başka tanrınız yoktur.
Yaşar Nuri Öztürk : De ki: "Ben, sadece bir uyarıcıyım. O Vâhid ve Kahhâr Allah`tan başka hiçbir ilah yoktur."
kullanıcının tüm mesajlarını bul
Yeni Yorum Gönder 

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  nato genel sekreterinin görev süresi kaç yıldır? admin 0 1,532 11.09.2015 04:27
Son Yorum: admin
  Fatir Suresi 36 alimallah 0 1,933 26.10.2013 22:26
Son Yorum: alimallah
  Ahzap Suresi 4 alimallah 0 1,329 19.10.2013 22:12
  Ahzap Suresi 2 alimallah 0 1,291 19.10.2013 22:11
  Ahzap Suresi 3 alimallah 0 1,311 19.10.2013 22:11

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Sitemizde bulunan materyallerin 'Allah' (C.C), rızası için çoğaltılmasında herhangi bir sakınca yoktur.
Ayrıca sitede bulunan konularda, yorum yapan şahısların, yapmış oldukları yorumlar sadece şahsi bir yorum olduğu bilinmelidir.